Hangi oyun konsolunu satın almalıyım?

Hangi oyun konsolunu satın almalıyım?
Bugün bir oyun konsolu satın almaya karar verdiyseniz Xbox 360, PlayStation 3 ve Nintendo Wii seçenekleri sizi kararsız bırakabilir.

PlayStation oyun konsolları ile tanışana kadar hayatımıza birçok oyun konsolu girdi ve çıktı. 2005 yılında Xbox 360 ortaya çıkması herşeyi değiştirdi. PlayStation 2 derken şimdi de PlayStation 3 piyasada. Bunların yanında Nintendo Wii'nin de oldukça tutulması rekabet ortamını oldukça kızıştırdı. Bugün bir tane oyun konsolu almaya karar verseniz hangisini alacaksınız? Nintendo Wii, Xbox 360, PlayStation 3 ve diğerleri. Aşağıdaki yazıyı okuyarak bunun cevabını siz vereceksiniz.     

Nintendo Wii Sport
Nintendo Wii, ilk çıktığında çok beğenildi ve konsol dünyasını birbirine kattı. Şimdiye kadar 100 milyondan fazla konsol satmayı başardı.
Wii Sports’un en büyük özelliği Wii Motion Plus aksesuarı ile birlikte gelmesi. Bu aksesuar Wii Remote’unuza takılarak Wii’nin hareket algısını daha da hassas hale getiriyor. Böylece birbirinden eğlenceli, adrenalin ve macera dolu spor aktivitelerini birebir yaşamış oluyorsunuz. Nintendo Wii Sport'un zayıflama ile ilgili oyunları oldukça ilgi çekici. Günde 1 saat çalışarak zamanın nasıl geçtiğini anlamadan vüdunuzdaki fazlalıkları atabilirsiniz. Masa tenisi oyunuda ilgi çekici başka bir oyun. Topa müdahale etmek çok kolay ve HD özellikli TV'lerde adeta gerçekci. Basketbol, tenis, kılıç sporları ve golf oyunları spor yapmanızı sağlayacak ve sizi çok eğlendirecek.   

 

Microsoft Xbox 360 Slim
Xbox 360 diğer oyun konsollarına göre biraz daha pahalıdır. Buna rağmen oyun severler tarafından fazlaca tutulmuş ve Xbox Live ile dünya çapında 20 milyonu aşkın üyesi en kapsamlı online konsol deneyimini yaşamaktadır. 2005 yılında piyasaya çıkan Xbox 360 2010 yılına kadar en büyük güncellemesini yaparak Xbox 360 Slim olarak kullanıcılarının huzuruna çıktı. Adından da anlaşılacağı gibi ilk modeline kıyasla daha ince bir yapıya sahip olan Xbox 360 Slim tasarım anlamında dikkat çekici özellikte. Artan depolama kapasitesi ve kablosuz ağ desteği altı çizilecek en önemli yenilik.   250 GB depolama kapasitesi sunan Xbox, 2005 yılında Ethernet portu ile ağ desteği verirken yeni modelindeki 802.11 b/g/n desteği ile çevirimiçi oyun ya da interaktif uygulamalar için kablosuz ağ yeteneklerini kullandırabiliyor. Yeni Xbox fısıldama sessizliğinde çalışıyor. HD özelliği ile en net görüntüde oyunun tadını çıkaracaksınız. Xbox Live Online’a kolay ve hızlıca bağlanabilir ve eğlence dünyasında  inanılmaz zevkli oyunlar oynama, film izleme, TV seyretme, müzik dinleme, Youtube’dan video izleme, sosyal medya üyeliklerinize giriş yapabilme özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Kendi Avatar’ınızı oluşturarak oyunun içine girip eğlenceli bir serüven de geçirebilirsiniz.

Sony PlayStation 3 SLIM
İlk çıktığı zaman sadece oyun oynamakla yetinilen PlayStation daha sonra filmle oyunu birleştirerek çıtayı yükseltirken şimdide oyun oynamanın yanı sıra film izleme, müzik dinleme ve internete bağlanma gibi ayrıcalıklı özelliklere sahip PlayStation 3 ile oyun severlere yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. PlayStation 3’ün yeni modeli SLIM ise son derece aerodinamik tasarımı ile diğer modellerine göre üçte bir daha küçük. Slim modeli Sony’in ECO prensibine uygun olarak geliştirildiği için %34’lük enerji tasarrufu sağlıyor. HD standardında DVD’nin yanı sıra Blu-ray Disc ve Divx formatlarında oyun oynayabilir ve film izleyebilirsiniz. Üstüne üstlük 320 GB sabit diski sayesinde video, müzik ve fotoğraflarınızı saklayabilirsiniz. IEEE 802.11 b/g kablosuz ağ özelliliği ile PlayStation Network’a bağlanmak daha keyifli. Tüm dünyada 50 milyondan fazla kayıtlı üyesi olan PlayStation Network’e bağlanıp, yeni HD film, oyun ve TV programı içeriğine kolayca ulaşabilirsiniz.  


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi