Half Life 3'den ipuçları

Half Life 3'den ipuçları
Uzun süredir sessizliğini koruyan Half Life yeniden oyunseverlerin karşısına geliyor. Meraklıları tarafından sabırsızlıkla beklenen Half Life 3 nasıl olacak? İşte ilk ipuçları...

Half Life 3'e dair dedikodular yıllardır hız kesmeden ortalıkta dolaşmaya devam ediyor. 

Fransız oyun sitesi Le Journal Du Gamer’a konuşan adı açıklanmayan bir kaynak, Half Life 3'ün gelişim sürecinin defalarca durdurulup yeniden başlatıldığını; ancak Valve’ın şimdi izlemeyi planladığı yolun daha farklı olduğunu ifade etti.

Söz konusu kaynağa göre, Valve Half Life 3'te ”open world” unsurlarına da yer vermeyi planlıyor. Skyrim ve Fallout gibi oyunlarda da kullanılan bu unsurlar, oyunun daha gevşek bir senaryoya sahip olacağı ve geniş kapsamlı bir sanal dünyada geçeceği anlamına geliyor. 

Half Life 3'ün ”open world” unsurlarını barındırıp barındırmayacağı belirsiz olsa da, bunu öğrenmek için uzun bir süre beklemek gerekecek. Zira; gelen haberlere göre Valve oyunun piyasaya çıkış tarihini 2013'ün de sonrasına atmış durumda. Half Life 3'ün yayınlanması için 2014'ün ilk ayları işaret ediliyor.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi