Google Tablet

Google Tablet
199 dolara Google Tablet

Uzun zamandır Google'ın Apple iPad ve Amazon Kindle karşısında dişli bir ürün çıkaracağı konuşulmakta. Hatta 2011 yılı sonunda yapılan açıklama ile 6 ay içerisinde Google'ın salt android deneyimi yaşatacak olan tablet bilgisayarı pazara sunulacağı açıklanmıştı.

Google Tablet bilgisayar hakkında yeni söylentiler çıkmaya başladı. Söylentilere göre çıkacak olan tablet 199 $ seviyesinde ve 7 inc ekran boyutunda olacak. Özellikle Amazon Kindle ile rekabet etmesi düşünülen tablete ayrıca 10 inchlik bir de kardeş geleceği söyleniyor. 

Tabletin ismi hakkında bir kaç söylenti mevcut. Özellikle Google'ın android markete yeni biri isim getirmesi ve diğer servislerinin isminide bu yeni yapıya göre uyarlaması gelecek olan tabletin isminin Google Play olacağı söylentisini arttırdı. 

Muhtemeldir ki Google yine Nexus ismini burda koruyacaktır. Tablet muhtemelen Asus tarafından üretilecek ve Tegra 3 platformuna sahip olacak. Asus'un Transformer servisi Tegra tabletlerini düşününce başarılı bir donanımla Google tablet pazarda kendine yer edinecektir.

Apple'ın karşısında nasıl bir performans göstereceği hakkında ise bir şey söylemek şimdiden oldukça zor. Özellik Apple'ın yeni iPad'in ön satışa çıkan tabletlerin tamamının satışının yapıldığını düşünürsek Google'ın işi oldukça zor pazarda.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi