Google Maps 6 artık içerde

Google Maps 6 artık içerde
Google maps ile artık yapıların içlerini de görmek mümkün

Google ın beğenilerek kullanılan maps hizmeti 6. versiyonu ile beraber artık mekanların içerisinide görmemizi sağlayacak. Uygulama şu anda Android 2.2 ve üstü işletim sistemi kullanan kullanıcılar için geliştirilmiş durumda diğer platformlar için ne zaman çıkacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Android kullanıcıların google ın servislerinde yaptığı güncellemeleri ve eklediği yeni özelliklere ilk deneyenlerden olması platformun popülaritesinin gelecekte daha hızlı artmasını sağlayacaktır. Şu anda bile Amerika da akıllı telefon pazarınınn %50 sinden fazlası android in elinde bulunmakta ve bu gelecekte daha baskın bir hale gelecek. Tüm dünya daki akıllı telefon pazarında da yine android lider.

Yeni özellik şu anda Amerika ve Japon yadaki belirli yapılar için kullanımda tabi ilerde tüm dünya da ki özellikle alışveriş merkezi ve havaalanı gibi yoğun kullanılan yapılarında ekleneceğini söyleyebiliriz.

Maps de ki yeni özellikler hakkında daha detaylı bilgi için :

http://maps.google.com/help/maps/floorplans/

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi