Google iTunes'e rakip oluyor!

Google iTunes'e rakip oluyor!
Google gözünü online müzik pazarına dikti ve iTunes'e rakip oluyor.

Google uzun süredir başlatmayı düşündüğü online müzik mağazası için beklemekte olan soruların yanıtlarını verdi.

Birkaç haftadır Google'ın online müzik mağazası açacağı büyük spekülasyonlar oluşturmuştu.  Google bugün bir basın açıklaması yaparak çevirimiçi müzik mağazası olan Apple iTunes'e rakip bir Google Müzik projesini başlatacaklarını bildirdi. Yapılan açıklamada Apple'ın elbette sadık kullanıcı tabanının olduğu fakat bir Apple hayranı olmayan için Google Müzik'in harika bir alternatif olacağı belirtildi. Google'nin bu şekilde düşünmesi online müzik pazarının en büyük payını alacağını gösteriyor.

Bu hafta başında Google Müzik servisinin ekran görüntüleri ispanyol bir teknoloji web sitesinde ortaya çıkması Google'ın müzik hizmetini hızlı başlatması için yaptığı ilk hamle olarak değerlendiriliyor. Yapılan planlamada Google Müzik ile sosyal ağı olan Google + arasında bir köprü kurularak Google Müzik kullanıcılarının satın aldıkları şarkıları Google + kullanıcılarına dinletebileceği yer alıyor. 

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi