Google Görsel Arama

Google Görsel Arama
Google Görsel Arama hizmeti sayesinde görsellerimizi sürükle bırak (drag and drop) yöntemi ile arattırarak, en detaylı bilgilerine kolaylıkla ulaşabiliyoruz.

İnterneti biraz aktif kullanan herkes Google'da görsel arama hizmeti sayesinde aradıkları resimleri bulmayı biliyor. Fakat Google geçtiğimiz aylarda buna ek olarak bir çok kişinin işine yarayabilecek başka bir yeniliğe imza attı ve görsel arama hizmetini devreye aldı. Bu hizmeti kullanmak için görsellerimizi sürükle bırak (drag and drop) yöntemi ile arattırarak, en detaylı bilgilere ulaşabiliyoruz.

Burada bir örnekle bunu daha iyi açıklamak istiyorum. Örneğin dışarıda dolaşırken antika bir arabanın fotoğrafını çektiniz. Daha sonra bilgisayarınızda fotoğrafları gezerken bu antika arabanın ne olduğunu merak ettiniz. Peki ismini bilmediğiniz bu antika arabayı Google'da nasıl aratacaksınız? Yapmanız gereken tek şey fotoğrafı sürükleyip işi Google görsel aramaya bırakmak. Google görsel arama sizlere bu araba hakkındaki tüm detaylı bilgileri sunacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta; yazıyla ifade edemediğimiz (aratamadığımız), adını ya da tanımlayıcı kelimelerini bilemediğimiz herşeyi, fotoğrafını çekerek rahatlıkla aratabiliyor olmamız.

Aşağıdaki videoda Google Görsel Aramayı daha detaylıca inceleyebilirsiniz.

  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi