Google dan Google+ için akıllı hamle

Google dan Google+ için akıllı hamle
Google+ ın popülaritesini arttırmak adına akıllı bir adım.

Google+, Google tarafından hizmete sunulan ve facebok karşısındaki en büyük sosyal ağ rakibi. İlk olarak kısıtlı kullanıcılara açılan ve davet ile kullanıcı kabul eden google+ 1 ay sonrasında tamamen açılmıştı. İlk zamanlar hızlı bir büyüme gösteren google+ daha sonrasında ise popülerliğini yavaş yavaş kaybetmişti. Bir çok insan bile hala google+ tam olarak ne olduğunu bilmiyor.

Fakat bu durum yakın zamanda değişebilir. Google, Android işletim sisteminin güncel versiyonu olan Android 4.0 ile artık google+ ı kendi işletim sistemini tamamen entegre etmiş durumda. Google ın yeni versiyonu yüklü cihazını kullanan bir kullanıcı artık bir google hesabı akıllı telefonuna tanıtacağı zaman google+ a katılması için de bilgilendirme yapılacak kullanıcıya.

Android platformunun popülaritesini düşünürsek (Amerika akıllı telefon pazarının %50 den fazla sı şu anda Android in elinde) ve günlük 500.000 den fazla Android telefonunun aktive edildiğini düşünürsek, yakın zamanda google+ üzerindeki trafik artışını gözlemleyebiliriz. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi