Google Analytics'ten yenilikler

Google Analytics'ten yenilikler
Google Analytics'teki son yeniliklerden web sitesi hız analizi ve mobil cihaz raporlarını inceledik.

Web Sitesi Hız Raporları 

Web sitenizdeki hangi sayfaların yavaş yüklendiğini artık kolayca öğrenebilirsiniz. Yavaş yüklenen sayfalar, genellikle ziyaretçilerin hayal kırıklığına uğrayıp sitenizden ayrılmasına neden olmaktadır. Site Hızı raporlarını inceleyerek, sayfaya göre ortalama yükleme süresini görebilirsiniz. Bunun için "İçerik" bölümüne gidip "Site hızı"nı tıklamanız yeterlidir. Daha fazla bilgi edinmek için Google Yardım Merkezini ziyaret edebilirsiniz. 

Mobil Cihaz Raporları

Gittikçe daha fazla sayıda ziyaretçi webe göz atmak için mobil cihazları kullanmaka. Google Analytics'in yeni sürümündeki mobil cihaz raporları, mobil ziyaretçilerin sitenizle nasıl etkileşime girdiğini anlamanıza yardımcı olmaktadır. Hatta, ziyaretçilerinizin hangi mobil cihazları kullandığını görebilir ve sitenizi bu cihazlar için optimize edebilirsiniz. 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi