Google Analytics ile gerçek zamanlı analiz!

Google Analytics ile gerçek zamanlı analiz!
Google Analytics ile web sitenizde şu anda kaç kişi var, hangi sayfalar daha ilgi çekici gibi soruların yanıtlarını bulmak artık çok kolay.

Google geçtiğimiz aylarda Analytics servisinin yeni sürümünü duyurdu. Bu sürümle gelen en güzel özelliklerden biri de web sitenizde o anda gerçekten kaç kişinin olduğunu size raporlaması. Şu anda beta aşamasında hizmet veren bu özelliğin benzer işlevli birçok servis tarafından verildiğini biliyorduk. Ancak Google bu konuda gerçekten çok başarılı. Tamamen doğru sonuçlar veriyor ve tamamen ücretsiz. Rakiplerine göre websitesini de veritabanını da yormaması çok çekici bir özellik.

Bu güzel özelliği kullanmak için Analytics arayüzünde üst kısımda Home sekmesini tıklayıp "Gerçek Zamanlı Analiz" kutusunu tıklamanız yeterli. Ziyaretçilerin o anda hangi kaynaktan geldikleri, şu anda hangi sayfalarda aktif olarak gezindikleri v.s. bilgilerine kolayca erişebiliyorsunuz. Ayrıca standart raporlama seçenekleri ile de web sitenize ait tüm detaylı raporlara yeni sürümle birlikte daha da şık bir arayüzle ulaşmış oluyorsunuz.  

  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi