Google Alibaba'ya rakip mi oluyor?

Google Alibaba'ya rakip mi oluyor?
Google'dan tedarikçi rehberi.

Google, araştırma ve geliştirmede hız kesmeden devam ediyor. Pek çoğumuz Alibaba'yı duymuşuzdur. Özellikle uzak doğuda bulunan tedarikçileri dünya'nın geri kalanıyla buluşturan site Alibaba. Google AdWords'de ek bir hizmet başlattı; Google Supplier Directory.

Bu hizmet kapsamında varlığından emin olduğu şirketleri; şirket ismi, şirketin tanımı, faaliyet alanları, çalışan sayısı, lokasyonu, websitesi, yıllık cirosu v.b bilgileriyle listelemekte. Bunları üçüncü bir şirket aracılığıyla doğrulamakta. Şu anda sadece 10 şirket bu şekilde listelenmiş ancak söz konusu Google ve bilgi olunca çok kısa sürede büyük şeyler olabilir.

Uygulamada kullanıcların da değişiklik yapma hakları var. Şirket bilgilerini güncel tutabiliyor ve kullanıcı tedarikçiye kolay ulaşsın diye bir de kısa yol var. Contact Supplier butonu sayesinde Google aracılığıyla doğrudan tedarikçiye ulaşabiliyorsunuz.

Google bu projenin geleceği ile alakalı pek konuşmazken, benim aklıma ilk AdWords'ün yaygınlığı sayesinde Alibaba'ya rakip olur bu proje diye geldi. 

Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi