Galaxy S III hakkında bilmediğiniz 5 şey

Galaxy S III hakkında bilmediğiniz 5 şey
Geçen hafta Londra’da Galaxy S II tahtının varisi S III hakkında bilinmeyenlere açıklık getirildi.

Üçüncü jenerasyon S serisi, Galaxy Nexus’u hatırlatan bir dış dizayn ile geliyor. Ana menü ve fiziksel menü tuşlarını da Galaxy S II’den almışa benziyor.

Cihazı diğer üst düzey Android akıllı telefonlardan farklı kılan bir özelliği  2,100mAh taşınabilir bataryası. Görenlerin ilk bakışta dizayn olarak yeni olduğunu hissetmeleri için Samsung görünüşte birkaç değişiklik yapmış. İşte size Samsung Galaxy S III hakkında bilmediğiniz beş şey.

Yasal savaşları önleme

Android Police’, Galaxy S III için gerçekten farklı bir işlem uyguluyor. Kısaca şöyle; Samsung istediği takdirde istediği ülkede Apple ile kendisi arasında bir yasal bir sorun hissederse telefonun yasaklanmasını önleyebilecek. Sözü geçen konular, simetrik olmayan üst kısım veya  kavisli kenarlarda sorun çıkması gibi iddialar. Düşündüğünüz zaman aslında inandırıcı geliyor.

Son uygulamalarım nerede?

Menü tuşu, Ice Cream Sandwich’in son uygulamalar sekmesini çağırmıyor. Bu tür ayrıntıları bulmak konusunda meraklı değiliz, ama zaten Samsung tek suçlu taraf değil. LG de aynı şeyi ICS içeren telefonlarında yapmıştı ve onun da ICS kılavuzundan kaynaklanmadığını anlamıştık. Samsung, TouchWiz’i kullanarak HTC’nin Sense UI ile yaptığı Son Uygulamalar menüsünü kurabilir.


gorilla_glass2_tech


Corning’den Gorilla Camlar(2. nesil)

Plastik yapıya sahip olmasına rağmen, Samsung Galaxy S III Corning’in 2. nesil Gorilla camlarını kullanacak. S III’ün şık ve fit görünümünün altında yatan nedenlerden biri de orjinalinden %20 daha ince olan Gorilla Glass 2 kullanmasıdır. Kalınlıktaki azalmaya rağmen, cam en az eski sürümlerindeki kadar güçlü, normal camdan daha az kırılgan ve çizilmesi zor.

LTE sistem

Çoğumuz Samsung’un LTE versiyon bir telefon çıkaracağını umursamayız. Belki de umursamalıyız. Çünkü LTE teknolojisi ile kablosuz işlerinizi çok daha hızlı halletmeniz mümkün. Hem internet hem de data alışverişi daha çabuk gerçekleşiyor. LG bir bildirisinde, LTE telefonlarından LG Optimus True HD LTE’nin Singapur ve Hong Kong gibi ağ sisteminin güçlü olduğu yerlerde başı çekeceğini söyledi. Samsung da aynı düşüncelere sahip olmalı ki, 2012’nin ilk çeyreğinde Singapur’da LTE testleri gerçekleştirdi ve S III’te de buna yer verdi.


yüz_tanıma_tech


Yüz ve ses tanıma

ICS, yüzünüzü kullanarak kilitleme veya açma özellikli Face Unlock içeriyor. Program fotoğrafla kilit açmayacak kadar akıllı. Samsung sesle kontrol destekli bir güvenlik sistemi daha ekliyor. Teoride, program bir başkasının telefonunuzu açmasını bir hayli zorlaştırıyor. Tabi gürültülü alanlarda nasıl çalışacağı da merak konusu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi