Galaxy S 3 sahnede

Galaxy S 3 sahnede
Samsung'un başarılı Galaxy S serisinin yeni üyesi görücüye çıktı.

Uzun zamandır özelliklerinden bahsedilen Galaxy S 3, dün akşam muhteşem bir lansman ile duyruldu. Galaxy S 3 hem şıklığı hem de teknik özellikleri bakımından pek çok mobil cihazı geride bırakacak cinsten. Galaxy S 3 aynı zamanda 2012 Olimpiyatlarının resmi telefonu olma özelliğine sahip.

Uzun zaman hakkında konuşulan dev ekran Galaxy S 3'ün zarif yapısına pek zarar vermemiş. 4.8''lik Super Amoled Plus ekrana sahip cihazın 1.4 Ghz Quadcore işlemcisi, 8 Mp kamerası mevcut. Android ICS (ice cream sandwich) yüklü olan cihazın pek çok yeni ve pek çok eski ama iyi özelliği mevcut;

AllShare Cast; Kablosuz olarak telefonunuzu TV'ye bağlamanızı sağlar. Çektiğiniz fotoğrafları ya da mail ile aldığınız dökümanları televizyonda inceleyebilirsiniz.

AllShare Play; Bu özellik temelde paylaşım üzerine kurulu. Dosyalarınızı tablet, PC ya da TV ile paylaşabilirsiniz. Aynı ağ üzerindeki arkadaşlarınızda ekran görüntünüzü paylaşabileceğiniz 'Group Cast' yine bir AllShare Cast özelliğidir. Bu yeni bir şey değil Galaxy S 2'de de mevcut olan bir şey ancak biraz geliştirip Cast ve Play olarak ayırmışlar.

NFC desteği; Galaxy S 3 NFC desteği de sağlamakta.

Smart Stay; Bu özellik sayesinde cihazını sizin aktivitelerinizi ve dış ortamı daha iyi algılayabilecek. Cihazınızda bir döküman inceliyorsanız ekran ışığı ansızın kapanmayacak.

S Voice; Aslında Galaxy S 2'de temelleri atılan bir sistem. Sesli komut ile cihazı yönetmenizi sağlamakta.

S Beam; Bu özellik hızlı paylaşımı sağlayan bir Android mucizesi. 5 mbps gibi bir hız ile dosya paylaşmanızı sağlamakta.

Galaxy S 3 özel bir cihaz Samsung için, bu nedenden dolayı 145 ülkede aynı anda satışa başlanacak. Bu kadar büyük beklentilerin sonucunu zaman gösterecek. Galaxy S 3'ün Mayıs ortaları gibi dağıtıma başlanacağı bildirildi.

Galaxy S 3
Brust Shot
Beam Document
Product

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi