Firefox OS satışa çıktı!

Firefox OS satışa çıktı!
Firefox işletim sistemli ilk akıllı cep telefonları satışa çıktı, sadece birkaç saatte olanlar oldu!

Mozilla'nın akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi Firefox OS'u kullanan ilk deneysel telefonlar, satışa sunulduktan birkaç saat sonra tükendi. İlk telefonları üreten İspanyol firması Geeksphone, birkaç saat içinde elindeki tüm telefonları sattı ve çevrimiçi mağazasını kapatmak zorunda kaldı. Mozilla birisi bütçe dostu, diğeriyse daha orta sınıf iki telefon sipariş etmişti: Keon ve Peak.

 

Mozilla'nın, yeni işletim sistemini ilgilenen uygulama geliştiricilere ulaştırmak için sipariş ettiği telefonların gördüğü ilgi üretici firmayı da şaşırttı. İşletim sisteminin oldukça erken ve ham bir sürümünü kullanan telefonların son kullanıcı için uygun olmadığı belirtiliyor. Mozilla'nın ZTE ortaklığında üretmeyi planladığı, son kullanıcıya hitap eden ilk modellerin bu yıl içinde piyasada olacağı konuşuluyor. Telefonun öncelikli olarak Brezilya ve henüz açıklanmamış bir Doğu Avrupa ülkesinde piyasaya sürüleceği de gelen bilgiler arasında.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi