Facebook Home'a büyük ilgi!

Facebook Home'a büyük ilgi!
Facebook'un yeni Android deneyimi Home'a ait ilk indirme rakamları açıklandı. Şuan için çok az cihazla çalışan uygulama 9 günde 500 bin indirme rakamına ulaştı.

Dokuz günde ulaşılan 500 bin indirme rakamı insanların yazılıma olan ilgisini açık bir biçimde gösteriyor. 12 Nisanda Google Play Store'da yayınlanan Facebook Home şu an için HTC First, One X ve One X+ ile Samsung'un Galaxy S III ve Galaxy Note II modellerinde kullanılabiliyor.

 

Şuan için çok az cihaz grubuyla uyumlu olduğu için Facebook Home'u diğer Android uygulamalarıyla popülarite bakımından kıyaslamak oldukça zor. Ancak yine de insanların Facebook tarafından ortaya koyulan "uygulamalar değil insanlar" anlayışını merak ettiği görülüyor. Facebook Home'un ulaştığı bu popülariteye rağmen, Google cephesinde Android platformunun kontrolünden taviz verme gibi bir endişe yok. Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt ise Android için "muhteşem bir destek" olarak nitelendiriyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi