Evernote’un teması artık daha şık

Evernote’un teması artık daha şık
Sevilen not yönetme programı Evernote Android cihazlardaki görüntüsünü güncelledi. Yeni görüntü iOS cihazlara göre daha güzel.

Evernote’u her zaman görevini yaptığı için sevdik. Uygulamalarını küçük, ama kullanışlı ve güzel olarak görmeye alıştık. Görevini yaptığı sürece görüntüsüne aldırmadık.

Bu yeni versiyonu Evernote 4.0 ile artık bütün bu düşüncelerimiz değişiyor. Android için gelen güncelleme, iPhone kullanıcılarını kıskandıracak cinsten.

Güncelleme, uygulamanın akıllı telefon versiyonuna tamamen farklı bir görüntü kazandırmış. Daha ana sayfasında revizyonu fark ediyorsunuz. Yeni not, yeni fotoğraf, ses kaydı ve dosya ekle ikonlarının yanı sıra; var olan notlar, defterler, etiketler ve yerler için de kısayollar oluşturulmuş. Yani daha kolay, daha etkili ve çekici hale gelmiş.

Yönlendirme sisteminde de gelişmeler var: ana ekrandan not listesine anında geçip geri gelebiliyorsunuz, daha önceki geri tuşunu kullanmak zorunda olduğunuz sisteme göre daha iyi. Ayrıca, defter, etiket ve yer gösterici arasında da aynı güzellik söz konusu.

Evernote yeni dizaynıyla daha açık, daha akıllı bir araç haline geldi. Ancak gözden kaçmayan bir şey var: yüksek kontrast kısmı. Her şey biraz birbirine karışmış gibi gözüküyor. Bu değişiklik zevke göre değişebilir ama pek tercih edilesi değil.

Tablet versiyonu ise daha döşenmiş bir arayüze sahip, daha çok Flipboard’ı andırıyor. Akıllı telefon versiyonunda olduğu gibi hızlı geçme özelliği yok ama daha anlaşılır ve not yönetiminde daha basit bir yaklaşıma sahip.

Beklentiler, iPhone’un hantal Evernote versiyonunun da bu yeni arayüze en kısa sürede sahip olması. Evernote servisinde bir problem yok hatta mükemmel, ama Evernote iOS versiyonunun biraz daha işi var. 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi