Eric Schmidt Türkiye'de

Eric Schmidt Türkiye'de
Başbakan Erdoğan, Google dünya başkanı Eric Schmidt'i kabul etti.

Google dünya başkanı Eric Schmidt Türkiye'ye gelerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Basına kapalı toplantıda ağırlıklı olarak Fatih Projesinin konuşulduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Dünya'da bu ölçekte bir proje olmaması, Google'ın işletim sistemi olan Android açısından büyük önem taşımakta.

Toplantının detayları hakkında bir bilgi yok fakat Google başkanını Başbakanın kabul etmesi bile, hem Google'ın gelecekte Türkiye'deki yatırımlarının artabileceğin işareti hem de Türkiye'nin gelecekte yapacağı teknoloji yatırımları açısından da önemli.

Önümüzdeki zamanlarda muhtemeldir ki toplantının detayları hakkında daha fazla bilgimiz olacaktır. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi