En teknolojik daktilo!

En teknolojik daktilo!
Apple'ın başlattığı tablet fırtınasının ardından bu cihazlar için üretilen aksesuarlar dünya çapında yepyeni bir sektör oluşmasına yol açtı.

Aksesuar üreticiler neredeyse her gün bir çok yeni ürünü teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuyor. Tasarımcılar ise bu cihazlar için geliştirdikleri aksesuarlarda oldukça dikkat çekici yollara başvurabiliyor. İskoçya'da Edinburgh Üniversitesi Mekanik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Austin Yang, iPad ile daha hızlı yazı yazmak için ilginç bir klavye tasarladı. Bir çok tasarımcı gibi retro tasarımdan esinlenen Yang, daktilo şeklinde bir klavye üretti.

 

Klasik bir daktilonun çalışma sistemine bağlı olarak çalışan iTypwriter (iDaktilo) adı verilen klavye, kullanıcısı yazı yazmak için tuşlara bastığında ucunda lastik bulunan mekanik sistem çalışmaya başlıyor. Eski bir daktilo kullanıcısı olarak bu cihaza 'enter' vazifesi gören yine mekanik şaryo eklenseydi diye de düşünmeden edemiyor insan.

 

iPad'i ile bu ilginç retro klavye sayesinde daha hızlı yazı yazmak isteyenler yurt dışındaki satış fiyatına göre yaklaşık 200 TL gibi rakamı gözden çıkarması gerekiyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi