EA ve Tencent Çin'de sosyal platform oyunu için iş birliği yapacak

EA ve Tencent Çin'de sosyal platform oyunu için iş birliği yapacak
Çin'in en güçlü ağı Tencent kendi platformunda EA oyununu yayınlayacak.

Tencent, yüz milyonlarca kullanıcısı olan Çin'in en büyük ağlarından birisi. Dünyaca ünlü oyun markası EA ile Sims Social oyununu kendi platformunda sunmaya hazırlanıyor. Oyunu, çince 'Mo Ni Shi Guang' adıyla EA'nın Pekin ofisi Play Fish tarafından hazırlanacak. EA bu sayade Çin'de daha önce yayınlanan Zynga'nın Citivillie oyunuyla baş etmeye çalıaşcak.

The Sims çıktığından bu yana 150 milyon kopya sattı, Play Fish bu ünlü oyunun üzerinde ufak değişiklikler yaparak Tencent'in QZone alanında yayına alacak. The Sims piyasaya çıkmasıyla birlikte ilk ay 50 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış daha sonra 20.9 milyon kullanıcı ortalaması ile seyretmiştir.

Çin versiyonu daha yerel öğeler içereceği gelen bilgiler arasında, kapalı testleri başlamış durumda ve gelecek ay açık test yayını başlayacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi