Dünyanın en hafif Ultrabook’u!

 Dünyanın en hafif Ultrabook’u!
Lenovo’nun dünyanın en ince ve en hafif 14 inç ultrabook’u olarak pazara sunduğu ThinkPad X1 Carbon, bu kez de dokunmatik ekranlı yeni sürümüyle Türkiye’de satışta.

Efsane ThinkPad serisinin dönüm noktalarından biri olarak adlandırılan X1 Carbon Touch, Windows 8 işletim sistemi ve X1 Carbon’un ileri teknolojisiyle üstün performansına ek olarak, 14 inç büyüklüğünde 10 parmağa kadar çoklu dokunmatik destekli Premium HD+ (1600 x 900 piksel) çözünürlüklü bir ekranı bünyesinde barındırıyor.

 

Otomotiv sektöründe de tercih edilen karbon fiber malzeme kullanılarak üretilen ThinkPad X1 Carbon Touch, böylece pazarın en taşınabilir dokunmatik dizüstü bilgisayarı olmayı başarıyor. 1.55 kilogram ağırlığı ve 20.8 mm inceliğiyle yine incelik ve hafiflikte sınır tanımayan Touch, 235 gram ağırlığındaki adaptörüyle de profesyonel kullanıcıların ofis dışı yaşamına eşlik etmeyi sürdürüyor. Tüm bunlara ek olarak, 8 saati aşkın pil ömrüyle mobil deneyimi üst seviyelere taşıyan X1 Carbon Touch, Lenovo’nun “Rapid Charge” teknolojisi sayesinde sadece 30 dakikada yüzde 80 şarj doluluğuna da ulaşıyor.

 

EN YENİ TEKNOLOJİLER BU İNCELİKTE

X1 Carbon Touch, şıklığı ve taşınabilir boyutlarının yanı sıra performansıyla da profesyonel hayatın tüm gerekliliklerini yerine getiriyor. Intel 3. nesil Ivy Bridge Core i5-i7 işlemci, bütünleşik Intel HD Graphics 4000 ekran kartı, 4/8GB DDR3 1333MHz sistem belleği, 128/256GB SSD depolama birimi, parmak izi okuyucusu, Bluetooth 4.0, bu üstün özelliklerden sadece birkaçı… X1 Carbon’da da yer alan arkadan aydınlatmalı klavye ve Dolby Home Theater v4 sistemi ise ofis dışı yaşama da renk getiriyor. USB 2.0 ile USB 3.0 portları, HD görüntülü görüşme kamerası ve ödüllü ThinkPad Precision klavyesiyle X1 Carbon Touch’a işte ve evde dokunmaya doyamayacaksınız.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi