Diablo III hataları haftaya düzeltiliyor

Diablo III hataları haftaya düzeltiliyor
Açık Artırma evi yine gecikti. Diablo III haftaya bu hataları düzeltecek.

Blizzard, hazırladığı patch(yama)’nın gelecek hafta içinde çıkacağını açıklamıştı ama açık artırma evini yine geç açtı, yani Diablo III’ün gerçek para evini.

Oyun hakkındaki düzeltmeler 15 Mayıs’ta oyun çıktığı gün tespit edilmişti. Oyuncular birçok geribildirim ile geliştirme servisini çileden çıkarmıştı. Hatta Blizzard da Perşembe günü bunu sitesinde belirtmişti.

Blizzard şunları söylüyor: “Zaman ilerledikçe, bazı ek serverların bakıma ihtiyacı olacaktır. Gelecek hafta içinde patch olarak yayınlayacağımız güncelleme ile daha çok kullanıcının yaşadığı sorunlara genel çözüm olacak bir düzenleme yapmış olacağız.”

Bu arada açık artırma evi, Blizzard tarafından iki kere servis dışı olmuştu ve görünüşe göre bir kez daha tekrarlanacak.

“Oyun çıktığından beri yaşadığımız engeller ışığında, açık artırma evinin açılışını, daha önce hesaplanan tarihten daha ileri bir tarihe taşıma kararı aldık. ” açıklaması geldi şirketten. “Orijinal bildirimizde de belirttiğimiz gibi bizim amacımız her zaman herkese en iyi oyun tecrübesini yaşatmaktır. Açık artırma evi açıldığı zaman da, oyunun genel dengesini sağlamaya çalışırken de, özellikler tam olarak kullanıma açılırken sorunlar çıktığında da düşüncemiz bu idi.”

Açılış tarihi daha kararlaştırılmadı. Açık artırma evi, oyuncuların itemleri bulabilecekleri, satabilecekleri ve satın alabilecekleri sanal pazardır. Oyuncular açık artırma evlerinde ödemeleri gerçek parayla veya sanal altın jetonlarla yapabilirler. Ayrıca ‘hardcore only’ altın açık artırma evi bulunuyor.

Blizzard, oyunda hiçbir güvenlik probleminin olmadığını da vurguladı. “En önemlisi ise, Battle.net ve Diablo III’ün serverlarının temiz bir şekilde devam etmesidir.” dedi şirket. Oyunda geleneksel başkasının kullanıcı adı ve şifresiyle girişler dışında herhangi bir güvenlik ihlali bulunmuyor.

Henüz oyunda birisi giriş yaptıktan sonra kişisel bilgilerinin başkalarına gönderilmesi tehlikesine de rastlanmadı. Blizzard: “Bu spesifik örnekten de görüldüğü gibi, konuyla derinden ilgilendik ve yozlaşmaya sebep olacak hiçbir tehlike bulamadık, ve imkansız hale getirmek için önerilen tüm metotları hesapladık.” dedi.

Oyuncuların Diablo III coşkusunu dindirecek hiçbir problem rapor edilmedi. Blizzard, Çarşamba günü oyunun ilk 24 saat içinde 3.5 milyon kopya satarak en hızlı satan PC oyunu olduğunu açıkladı. Daha önceden takipçi olanlarla birlikte ilk 24 saat sonunda oyunu oynamaya hazır dünya çapında 4.7 milyon kişi bulunuyordu.

 

diablo31
diablo32
diablo33
diablo34
diablo35

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi