Dell PC üretimini bırakıyor!

Dell PC üretimini bırakıyor!
Dell’den sektörde hiç beklenmeyen bir açıklama: Dell, artık PC üretimi yapmayacak.

Dünya Mobil Kongresi devam ederken Dell’den beklenmeyen bir açıklama geldi. HP’den sonra dünyanın ikinci büyük kişisel bilgisayar üreticisi olan Dell, artık PC üretimi yapmayacağını duyurudu. Dell bundan sonra artık son kullanıcıdan ziyade kurumsal sektöre dönük uçtan uca çözümler üretecek. Dell, şuan tam anlamıyla PC işinden çıkmayacak. Sadece XPS serisi gibi üst seviye ürün serilerine yatırımı sürdürecek.

Hatırlanacağı gibi IBM’de 2004 yılında PC grubunu Lenovo’ya satmış ve son kullanıcı pazarından çıkmıştı. Aslında büyük üreticiler büyük resmi görüyorlar. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde işler çok değişecek. Özellikle PC komponenti satıcıları için çok büyük değişimler olacak. Çünkü insanlar kişisel bilgisayar ihtiyaçlarını tablet PC’ler , süper telefonlar, kendisi aptal ama arkasında akıllı bir bulut olan sistemler ile karşılamaya başlayacak.

Geçen yıl dünyanın en büyük PC üreticilerinden biri olan HP'de kişisel bilgisayar işini elden çıkartmak istemişti. Ancak HP’nin CEO’su Meg Whitman daha sonra bir analiz süreci sonunda PC işine bir süre daha devam etmenin mantıklı bir karar olduğua karar vermişti.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi