Cebinizde SSD Hızı: Kingston DataTraveler HyperX 3.0

Cebinizde SSD Hızı: Kingston DataTraveler HyperX 3.0
Kingston, USB 3.0 ile SSD hızını yeni USB flash bellek serisi DataTraveler HyperX 3.0'da birleştirdi.

Bilgisayar kullanan hemen herkesin cebinde bir adet bulunan USB flash bellekler artık üst seviye depolama çözümleri ile yarışır hale geldi. Buna en büyük örnek olarak Kingston'un yeni duyurduğu DataTraveler HyperX serisi USB bellekler gösterilebilir.

64GB, 128GB ve 256GB olarak üç farklı kapasite seçeneği sunulan seri USB 3.0 arayüzünü kullanıyor. USB 3.0'ın sunduğu hız avantajını yeterli bulmayan Kingston, SSD modellerinde kullandığı HyperX teknolojisine de bu belleklerde yer vermiş. Bu sayede DataTraveler HyperX serisinin 225 MB/sn okuma ve 135 MB/sn yazma hızlarına ulaşabildiği iddia ediliyor.

Kingston DataTraveler HyperX 3.0 modellerinin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz açıklanmadı. Öte yandan, serinin iki modelinin fiyatları ise şimdiden belli. 64GB'lıkmodelin fiyatı 139 dolar, 128GB'lık modelin fiyatı ise 377 dolar olarak açıklandı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi