BlackBerry Q5 yakında piyasada!

BlackBerry Q5 yakında piyasada!
BlackBerry, yeni akıllı telefonu BlackBerry Q5’i önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

QWERTY klavyeye sahip olan BlackBerry Q5 akıllı telefon, gençlerin ilgisini çekecek eğlenceli bir tasarıma sahip.  BlackBerry Q5, hızlı bir deneyim sunarken aynı zamanda kullanıcıların mobil durumdayken istediklerini keşfetmelerini, yaratmalarına ve paylaşmalarına olanak sağlıyor.

 

Güçlü ve eşsiz bir mobil deneyim sunmayı hedefleyen BlackBerry Q5, kullanıcıların ihtiyaçlarını öğrenip bunları karşılıyor. Daha hızlı ve hatasız bir yazım deneyimi sunmak için yeniden geliştirilen bir klavyeye sahip olan BlackBerry Q5, Instant Action kısa yolları ile yazımı daha da hızlandırıyor.  Hem QWERTY bir klavyeye hem de dokunmatik bir ekrana sahip olan BlackBerry Q5 bu iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor.

 

Gücünü BlackBerry 10 platformundan alan BlackBerry Q5; BlackBerry® Time Shiftmodu ile en mükemmel pozun yakalanmasına, BlackBerry® StoryMaker ile fotoğraflardan ve şarkılardan video’lar yaratılmasına olanak sağlıyor. BBM Video ile görüntülü konuşma ve ekran paylaşım olanakları sağlayan BlackBerry Q5, BlackBerry 10’un en önemli özelliklerinden biri olan BlackBerry® Hub ile tüm mesajların aynı yerden görüntülenmesine de olanak sağlıyor. BlackBerry Q5 kullanıcıları aynı zamanda BlackBerry® World™ de yer alan 100,000’den fazla uygulamaya da anında ulaşabiliyor.

 

BlackBerry Q5’in Temmuz’dan itibaren Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Latin Amerika pazarlarında satışa sunulması bekleniyor.

 

BlackBerry’den Yeni BBM Channels

BlackBerry®, dünya çapında 60 milyon kullanıcıya sahip ünlü mobil sosyal ağ uygulaması olan BlackBerry® Messenger (BBM™) özelliklerini bir adım öteye taşıyarak BBM Channels’in Beta sürümünü duyurdu. BBM içerisinde yeni bir sosyal etkileşim platformunun yaratılması ile kurulan BBM Channels, kullanıcıların BBM üzerinden şirket, marka, ünlüler ve çeşitli gruplar ile bir araya gelmesini sağlayacak.

 

BBM Channels’ın özellikleri şöyle:

 

Kanal yaratmak – anlık olarak bir kanalın yaratılmasına, edit edilmesine ve yayınlanmasına olanak sağlıyor, üstelik kanalda herhangi bir kişi kısıtlaması yok. 

 

Farklı kanalları keşfedin – BBM Channels içerisinde bulunan alan sayesinde farklı kanallar keşfedilebiliyor. Kanal davetleri BBM arkadaşları ile paylaşılabiliyor ve kişiler kanalını PIN ve QR code kullanarak ekleyebiliyor.

 

Görüntüleme – Seçilen BBM Channel’da yer alan profillerin görüntülenmesine olanak sağlıyor.

 

Kayıt olma – Bir kanala kayıt olmak, o kanalın sahibinin anlık iletilerle haberler, fırsatlar, etkinlikler ve benzeri paylaşımlarda bulunmasına olanak sağlıyor.

 

Konuşmaya Katılın – Kayıt olunan kanaldaki paylaşımlara yorum yapılabiliyor veya” beğenilebiliyor”. Kanal sahipleri diledikleri kişiyle doğrudan iletişime de geçebiliyor.

 

İstatistikler – Yeni uygulamanın içerisinde yer alan ölçümleme araçları ile takipçilerin analizi yapılabiliyor.

 

Bugünden itibaren BBM kullanıcıları MERCEDES AMG PETRONAS Formula OneTeam’i BBM Channels’larına ekleyebilir. BlackBerry ayrıca birçok şirket ile görüşmelerini sürdürüyor. 

BBM Channels’ın Beta sürümü BlackBerry 10 akıllı telefonları ve BlackBerry® 5 OS ile 7.1 işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilir durumda.

 

BBM Bu Yaz iOS ve Android telefonlarda

BlackBerry, tüm dünyada 60 milyon kullanıcıya sahip popüler mobil sosyal ağı BlackBerry Messenger’ın (BBM™) önümüzdeki yaz itibariyle, Apple AppStore ve Google Play onayları ardından iOS® (iOS6) ve Android™ (IceCreamSandwich ve üstü) platformlarında kullanılabilir olacağını açıkladı. Sağladığı hızlı ve güvenli iletişimle, teslim edildi ve okundu bildirimleri ve kişiselleştirilmiş profil ve avatarları ile sektördeki anlık mesajlaşmayı yeni bir boyuta taşıyor. BlackBerry senenin ilerleyen aylarında BBM Channels’ıniOS ve Android platformlarında da kullanılmasını bekliyor.

 

BlackBerry Enterprise Service 10’nun (BlackBerry Kurumsal Hizmeti) 10.1 güncellemesi hazır

Kurumsal şirketlerin, çalışanlarının mobil cihaz yönetimlerini kolaylaştıran Enterprise Mobility Management (EMM) (Kurumsal Mobil Yönetim) çözüm yeniliği ile BlackBerry® Enterprise Service 10’un 10.1 güncellemesinde kurumların sahibi olduğu BlackBerry®, iOS, Android™ cihazların yönetimi yeni bir seviyeye taşındı. Yeni açıklanan güncelleme, maksimum seviyede güvenlik gerektiren devlet kurumları ve denetlenen şirketler için “denetim seviyesi” IT politikaları ve özellikleri getiriyor. Güncelleme, BlackBerry 10 ve BlackBerry işletim sistemine sahip akıllı telefonların tek bir server’dan yönetilmesine olanak sağlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi