BlackBerry 10 bu tarihte geliyor!

BlackBerry 10 bu tarihte geliyor!
Research In Motion bugün BlackBerry 10 global lansman etkinliğinin 30 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu.

Dünyanın birçok ülkesinde eş zamanlı olarak gerçekleşecek lansman etkinliklerinde BlackBerry 10 platformunun yanı sıra BlackBerry 10 işletim sistemine sahip ilk iki akıllı telefon modeli de resmi olarak görücüye çıkacak. Bu modeller ve satış tarihleri konusunda detaylar ise bu etkinliklerde paylaşılacak.

 

 

Research In Motion Başkan ve CEO’su Thorsten Heins, “BlackBerry 10’u geliştirirken, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak eşsiz bir mobil deneyim yaratmayı hedefledik. RIM ekibi olarak, kullanıcılarımıza sınıfının en iyisi  internet tarayıcısı, uygulama ekosistemi ve multimedya özellikleri ile harmanlanmış yenilikçi özellikler sunmak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

BlackBerry 10; Oyun, Performans, Sosyal Ağlar, Hobi ve Multimedya kategorilerinin de içerisinde bulunduğu geniş bir yelpazeden dünya çapında önemli uygulamaların yanı sıra iş dünyası ve kurumsal kullanıma yönelik uygulamalar da içeriyor olacak.

 

 

RIM kısa süre önce, BlackBerry 10 platformunun FIPS 140-2 güvenlik sertifikası aldığını duyurdu. Sertifika, kamu kuruluşlarının BlackBerry 10 akıllı telefonları ve BlackBerry Kurumsal Servis 10’u  piyasaya çıkışıyla birlikte güvenle kullanmalarını sağlayacak. Böylece, BlackBerry ürünleri ilk defa piyasaya çıkmadan önce FIPS sertikası almış oldu. Buna ek olarak, RIM yakın bir zaman önce BlackBerry 10’un, 50’den fazla operatör tarafından test edildiğini ve önümüzdeki haftalarda operatör testlerinin artarak devam edeceğini açıklamıştı.

 

 

BlackBerry 10 cihazlarının sunduğu özelliklerden bazıları şunlar:

 

BlackBerry Flow ve BlackBerry Hub

 

BlackBerry Hub ve açık uygulamalar arasında kusursuz geçiş imkanı sağlayan yepyeni bir kullanıcı deneyimi olan BlackBerry Flow sayesinde, tüm mesaj, bildirim, gelişme ve etkinlikler tek bir noktada; BlackBerry Hub’da toplanıyor ve kullanıcı, o an ne yaptığından bağımsız olarak, tek bir hareketle Hub’a ulaşabiliyor.

 

 

BlackBerry Klavyesi

 

Yeni BlackBerry klavyesi kullanıcının yazım şeklini öğreniyor ve benimsiyor, böylece daha hızlı ve rahat yazma imkanı sağlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi