Beklenti satışları etkiledi

Beklenti satışları etkiledi
iPhone 5 için hazır olduğunu açıklayan Gold, iPhone satışlarıyla ilgili bakın neler dedi!

iPad 2 ve iPhone 4'ü Türkiye'ye ilk defa getiren Gold Teknoloji Marketleri, iPhone 5'i de Türkiye'deki meraklılarıyla buluşturmak için hazırlıklarını tamamladı.iPhone 5'in Eylül ayının sonuna doğru raflardaki yerini alacağı beklentisi iPhone 4 ve 4S satışlarını etkiledi. Gold Teknoloji Marketleri'nin satış rakamlarına göre; yılbaşında iPhone 4 ve 4S'in toplam satışı içinde yüzde 40 olan iPhone 4S'in payı, Temmuz ayında yüzde 80 'e ulaşırken iPhone 4'ün payı yüzde 20 düzeyine geriledi. Temmuz ayı itibarıyla ise, akıllı telefon kullanıcılarının iPhone 5'in çıkışını beklemeye başlaması iPhone 4 ve 4S satışlarında %26'lık düşüş yaşanmasına neden oldu.

 

Teknoloji severlerin önde gelen cihazlarından bir diğeri olan iPad de tüm tablet satışlarının yüzde 80'ini oluşturarak ilk sıradaki yerini koruyor. Microsoft'un geliştirdiği tablet bilgisayar Surface gelene kadar ise iPad'in hakimiyetinin bu düzeyde sürmesi bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi