İş Bankası teknolojiyle CeBIT'te

İş Bankası teknolojiyle CeBIT'te
Fuara banka sponsoru olarak destek veren İş Bankası yenilikçi teknoloji ürünlerini sergiliyor.

Avrasya Bölgesi'nin önemli bilişim platformlarından biri olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı ve CeBIT Sinerji Zirvesi’ne banka sponsoru olarak destek veren İş Bankası, teknoloji üssü olarak tasarladığı standında ileri teknoloji bankacılık ürünlerini sergiledi. İş Bankası, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda son yenilikleri olan Parakod, anında kart baskı ve Biyokimlikli Bankamatiklerin yanı sıra İşCep, İşWap, İşPad gibi mobil bankacılık ürünlerini tanıttı. 

 

 

Teknoloji meraklılarının ilgiyle takip ettiği fuarda, bankanın ileri güvenlik araçları olan Cep Anahtar, Net Anahtar ve Mobil İmza ile mobil bankacılık kanalı İşCep hakkında QR kodlu broşürler ile bilgi verildi. Ziyaretçiler İş Bankası standında “Anında Müşteri” başvurusu yapabilecek, müşteri olanlar ise “Anında Kart Baskı” cihazı ile basılan CeBIT’e özel tasarımlı Bankamatik kartlarını teslim alabildiler. 

 

 

İş Bankası’nın yeni uygulamalarının tanıtılacağı stantta bankanın en son inovatif ürünlerinden biri olan ve cep telefonu ile internet üzerinden kart bilgisi girmeden ve kredi kartı bulundurmadan güvenli alışveriş yapma imkanı sağlayan Parakod uygulaması da tanıtıldı. Uygulamayı yükleyerek işlem yapan stand ziyaretçileri ise sürpriz hediyeler kazanma şansı elde etti. 

 

 

Bölgenin önde gelen bilişim ve teknoloji platformu olan CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi’ne bir kez daha destek vermekten memnuniyet duyduklarını belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, İş Bankası’nın fuar ziyaretçilerini bu yıl da pek çok yeni ürün ve hizmetle tanıştıracağını ifade etti. Hakan Aran şunları söyledi, “Bankamız müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve bankacılık işlemlerini en kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak için pek çok yeni ürün ve hizmet sunmaktadır. Bu yılki CeBIT Fuarı’nda fuar ziyaretçilerini yine birçok ilkle tanıştırdık. Parakod ve QR Kod okutarak Bankamatiklerimizden para çekme uygulamasından Bireysel ve Ticari İnternet Şubelerine hızlıca erişilmesini sağlayan Windows 8’e özel İş Bankası uygulamasına kadar en yeni ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturduk.” 

 

 

Önümüzdeki yıl ülke genelinde yaygınlaşması planlanan e-kimlik projesi kapsamında, e-kimliklerin İş Bankası Bankamatiklerinde kullanılmasını sağlayacak alt yapı çalışmalarının tamamlandığını da vurgulayan Hakan Aran, uygulamanın nasıl çalıştığının da fuarda görülebileceğini belirtti. Aran “Bu uygulama ile yeni kimlik kartlarını kullanacak olan İş Bankası müşterileri e-kimlik kartlarına ait şifre ile hesaplarına erişip Bankamatiklerimizden para çekme gibi işlemleri yapabilecek” dedi. 

 

 

Fuar ziyaretçileri ayrıca, stantta yer alan Tweetwall ile İş Bankası’nın sosyal medya hesapları üzerindeki etkileşimlerini izleyebilecek, Twitter hesapları üzerinden de bankanın sosyal etkinliklerine katılma şansı bulabildiler. Ayrıca Twitter üzerinden düzenlenen anlık yarışmalara katılacak olan ziyaretçilere hediyeler de dağıtıldı. İş Bankası’nın Mobil araçları da fuar süresince katılımcılara hizmet verdi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi