Artık uydularla tweetleyebileceğiz.

Artık uydularla tweetleyebileceğiz.
Artık SMS ile tweetleyebileceğiz.

Twitter, dünyanın 2 büyük uydu üreticisi ile işbirliğine giderek, SMS aracılığı ile tweet gönderilebilmesi için gerekli çalışmaları bitirdi. Şu anda kısıtlı olarak bir kaç ülkeye hizmet veren servisin ne zaman global ölçekte açılacağı belli değil.

İletişimin kısıtlı olduğu zamanlarda özellikle yoğunlukla kullanılması planlanan servis şu anda sadece SMS ile tweet göndermek için kullanılabiliyor. Savaş zamanlarında ve olağanüstü halin bulunduğu bölgelerde ve zamanlarda insanların haberleri tüm dünya ile paylaşabilmesi için oldukça başarılı olacaktır.

Özellikle orta doğudaki olayları düşünce böyle bir servisin hizmete girmesi bağımsız kaynaklardan gelecek haberlerin filtrelere takılmadan hızlı ve doğru olarak gelmesine olanak sağlayacaktır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi