Apple'ın yeni belalısı Motorola

Apple'ın yeni belalısı Motorola
Apple'ın Samsung'la yaşadığı bitmek bilmeyen patent savaşına, şimdi bir diğer cep devi Motorola eklendi.

Apple, Samsung ile uzun süredir devam eden davalarından sıkılmamış olacak ki bu sefer de Motorola ile davalık oldu.

 

İlk kez 2010 yılında Apple ile Motorola'yı karşı karşıya getiren sorun, artık fazlasıyla alıştığımız patent savaşından başka bir şey değil. Bir süredir sessiz sedasız ilerleyen sürtüşme, geçtiğimiz günlerde ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'na, Apple'ın patent ihlali yaptığını iddia eden bir şikayetle alevlendi.

 

Motorola tarafından şikayette bulunulan konular arasında Siri ses algılama sistemi, yer hatırlatıcısı, e-mail bildirileri gibi birçok büyük ve önemli servis bulunuyor. Motorola konu hakkında yayınladığı bir elektronik postadaysa durumu şöyle özetliyor: "Motorola olarak bahsi geçen konular hakkında Apple ile görüşmek ve bu konuları tartışmak istedik. Fakat Apple'ın ilgisizliği bizi ve özellikle mühendislerimizi bu şekilde hareket etmeye yöneltti."

 

Apple, Motorola Mobility ile Nisan ayında da benzeri bir sorun yüzünden mahkemede yüzleşmişti. Kablosuz bağlantı üzerinden yollanan sinyallerle alakalı olan sorun için nihai karar 24 Ağustosta verilecek.

 

Bu arada Motorola'nın bir süre önce Google tarafından satın alındığını da hatırlatalım.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi