Apple'ın "uzay gemisi" projesi!

Apple'ın "uzay gemisi" projesi!
Steve Jobs'un "uzay gemisi" olarak adlandırdığı proje Cupertino Kent Konseyine sunuldu.

Steve Jobs'un "uzay gemisi" adını verdiği ve tüm Apple çalışanlarını bir araya getirmeyi planladığı dev kampüs planı ile ilgili Cupertino Kent Konseyine sunulan proje geçenlerde kamuoyuna resimleri ile birlikte açıklandı. 13.000 Apple çalışanını barındıracak dev projenin peyzaj detayları, kat planları gibi bir çok özelliği de kamuoyuna açıklanan bilgiler içinde.

Apple'ın şuanki mevcut kampüsü 2.600-2.800 kişi kapasitesine sahip ve burası Apple'a oldukça dar geliyor. Apple 12.000 çalışınanı da Cupertino kentinde kiralamak zorunda olduğu binalarda istihdam ediyor.  Apple'ın gelecekteki evi olacak bu kampüs 2.8 milyon metrekare alana sahip ve 4 kattan oluşmakta. Tek bir düz camın bile bulunmayacağı dev projede binadaki tüm camlar bombeli olacak. En az 3.000 kişinin aynı anda yemek yiebileceği devasa bir kafeteryaya sahip olacak binanın çevre tasarımı için de özel bir ekip görevlendirilecek. Ayrıca binada özel yer altı mekanları da yer alacak.

Aşağıda Apple'ın dev kampüs projesi ile ilgili kamuoyuna sunduğu resimleri inceleyebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi