Apple Store'un yeni adresi Türkiye!

Apple Store'un yeni adresi Türkiye!
Apple Store mağazası çok yakında Türkiye'de açılıyor.

Bugüne kadar 13 ülkede faaliyette bulunan, 590 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Apple, 13 ülkenin ardından Türkiye'ye de Apple Store açmaya karar verdi. Apple 'ın bu duruma gelmesinde Apple Store'ların büyük katkısı var. 13 ülkede faliyet gösteren Apple Store 'lar dünyada 361 tane bulunuyor.

 

Yapılan haberlere göre Türkiye'de bugüne kadar mağazacılık, satış, pazarlama ve teknik servis  ile ilgili işlemleri Koç grubu bünyesindeki Bilkom ile  çalışan ABD'li Apple, geçtiğimİz yıl Türkiye ofisini kurarak yeniden yapılanma süreci başlatmıştı. Ofis gün geçtikçe büyüyen bir hal aldı.


Geçen hafta yurt dışından gelen büyük bir Apple ekibi, mağaza hakkında ilk konuşmaları gerçekleştirdi. Bu gelişmeyle birlikte online mağazanın açılacağı ve diğer ülkelere göre uçuk olan Apple ürünlerinin fiyatlarınında büyük ölçüde düşmesi bekleniyor.


Apple, Türkiye’ye geldikten sonra finans ve ödeme sistemlerinin Türkiye’de ki büyük bağlantılarıyla toplantılarını tamamlamış bulunuyor. Apple Store çalışmalarına eş zamanlı olarak Türkiye’de, online mağaza da açacaklarını belirtti. Bu amaçla beraber, uzun süredir açmadığı online iTunes’i de aktif edecek. Türkiye’de açacağı mağazanın yanı sıra Bilkom’da işlevine devam edecek.

 

Apple’ın Türkiye’de kuracağı mağaza açıkçası merak konusu. Çünkü Apple, dünyada açtığı mağazaları hep büyük metrekareli, çalışma alanları, çocuk alanları gibi büyük bir arazi de oluyor. Bunlarla da ses yaratıyor. Ayrıca deneyim olarak oldukça iddialı olan Apple bu Store'larda tüm ürünleri kullanıcıların kullanmasına izin veriyor üstelik telefonların içine yerleştirdiği SIM kartlarla müşterilerin ücretsiz görüşme yapmalarını sağlıyor.

 

Şimdi hep beraber Apple Store 'un nezaman ve nereye açılacağını merakla bekliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi