Apple ekranı büyütüyor!

Apple ekranı büyütüyor!
Apple, iPhone ve iPad'ler için daha büyük ekranları test ediyor.

Apple ve Asyalı tedarikçileri iPhone ve tabletler için daha büyük ekranları deniyor. 

 

Apple’ın geçen aylarda akıllı telefonlar için 4 inçten daha büyük ekran prototipleri ve tabletler için de 12 inçten büyük tasarımları istediği belirtiliyor. Apple’ın şuanki ürünü iPhone 5’in ekranı 4 inç. iPadler ise 9.7 inçlik ekranlara sahip. 

 

Büyük ekran tasarımlarının piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise henüz bilinmiyor. 

 

Apple’ın büyük ekranları test etmesinin farklı tüketici isteklerine cevap vereren ürünler piyasaya sürmek istemesi ve farklı çeşitlerde tabletler üretme isteği olarak yorumlanıyor. 

 

Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung, ‘herkes için her şey’ stratejisiyle hareket ederek birçok farklı müşteriyi cezbedebilmek için farklı boyutlarda farklı ürünler piyasaya sürüyor. 

 

Apple, tablet piyasasında hala lider olsa da, pazar payı geçen yıl yüzde 58.1 iken bu yıl yüzde 39.6. Samsung’un pazardaki payı ise geçen yıldan bu yana yüzde 6.6 arttı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi