Apple Android'in çok önünde

Apple Android'in çok önünde
Android devri sona erdi. iPhone'la baş edemediği rakamlarla ortaya çıktı.

Akıllı telefon savaşında Apple, 2011 yılının son 3 ayı değerlendirildiğinde Android'in hemen arkasına yapışarak büyük bir başarı gösterdiğini söyleyebiliriz.

Nielsen araştırma şirketinin derlediği rakamlara baktığımızda, son 3 ayda iPhone satışlarının yaklaşık yüzde 20'lik artışla yüzde 44.5'e yükseldiğini, Android'in ise yüzde 61.6'dan yüzde 46.9'a düştüğünü görüyoruz. Bu durumun nedeni olaraksa, iPhone 4S'in piyasaya çıkışı gösteriliyor.

Yine aynı rapora göre Microsoft'un Windows Phone 7'li telefonlarının pazar payı Aralık 2011'de sadece yüzde 1.3 seviyelerinde bulunuyor. 

Apple ve Android akıllı telefon üreticileri her ne kadar bilgi vermese de uzmanlar, Apple'ın 2011'in son çeyreğinde 30 milyon adet iPhone satışı yaptığını öngörüyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi