Android 4.0 flash desteğine sahip olacak mı?

Android 4.0 flash desteğine sahip olacak mı?
Android 4.0 önceki sürümlerinde olan flash desteği yeni versiyonda şimdilik yok.

Bildiğiniz gibi Adobe daha önceden artık mobil flash versiyonunu geliştirmeyeceğini duyurmuştu. Sadece mevcut sürümlerin stabil versiyonlarına kadar mobil flashı devam ettireceğini açıklamıştı. 

Şu anda mobil cihazlar arasında Android in hariciden flash desteği veren bir platform yok. Bunun en büyük sebebi de diğer platformun HTML5 e baştan beri destek vereceklerini, flash ın geleceğinin olmayışı açıklamalarıydı ve ön görülerinde de haklı çıkmışlardı.

Ancak Google Android 4.0 (Ice Cream Sandwich , ICS) için Adobe tarafından flash uyumunun sağlanacağını duyurdu. Henüz ICS flash desteğini sunmuyor ama Google ın açıklamasına göre yakın zamanda Adobe ICS için flash desteğini sunacakmış.

İlgili Haberler :

Adobe Flash’ı kim öldürdü?
Adobe mobil cihazlarda Flash geliştirmesini durduracak
Android flash player a güncelleme 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi