Amerika interneti filtreliyor

Amerika interneti filtreliyor
Amerika internete filtre koymayı tartışıyor.

İnterneti filtreleme, ülkemizde olduğunu gibi tüm dünya da artık internet özgürlüğünün kısıtlanması konusunda, toplumlarda büyük tartışma yaratmakta. 22 Kasım da ülkemizde de devereye girecek olan, "güvenli" internet adı altında, interneti süzgeçten geçirme işlemi, sadece ülkemizde değil son zamanlarda Avrupa birliği ülkelerinde ve diğer ülkelerde de, interneti filtreleme düşüncesi filizlenmektedir.

Bunun en son ve belki de en çarpıcı örneği şu aralar Amerika da yaşanmaktadır. İnternetin doğduğu topraklarda artık internet için filtreleme sistemi gelmekte. Üstelik bizim ülkemizide getirilmesi düşünülen filtrelemeden daha katı kurallar mevcut. 

Artık kaçınılmaz bir şekilde devletler interneti kontrol etmek istiyorlar. Bunu bu zamana kadar "en başarılı" uygulayan Çin. Amerika bir Çin olmayacaktır fakat internetin doğduğu topraklarda da interneti filtreleme düşüncesinin oluşması, bizi gelecek için biraz düşündürmekte. Her zaman internet üzerinde filtre uygulayan ülkelere internetin asla filtrelenmemesi telkininde bulunan Amerika şu anda kendi topraklarında bunu uygulamayı düşünüyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi