ADSL Modemlerin IP ve Şifre Bilgileri (Güncel)

ADSL Modemlerin IP ve Şifre Bilgileri (Güncel)
ADSL modemlere internet tarayıcılar ile giriş yaparken gerekli IP ve Şifre bilgileri

Kullandığımız adsl modemlerin şifrelerini değiştirmek ve ayarlarını yapmak için modem arayüzüne girmek gerekir. Modem ayarı için arayüze internet tarayıcılar kullanarak girebiliriz. Giriş için internet adresini yazdığımız satıra genelde 192.168.1.1 yazılır ve ekrana gelen pencereye kullanıcı adı ve şifre yazılır. Ancak birçok markanın kullanıcı adı ve şifresi farklıdır. Aynı zamanda her zaman modem paneline yukarıdaki IP adresi yazılarak girilemez. Web arayüzünün adresi modemin başlangıç IP'sidir. Bunu ağ ayarlarınızdan durum sekmesinden Ip numaranızı öğrenerek bulabilirsiniz. 192.168.0.5 IP numarasını almışsanız giriş adresiniz 192.168.0.1 olacaktır.

2012 yılında piyasada bulunan modemlerin güncel giriş bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi