4 çekirdekli HTC Edge

4 çekirdekli HTC Edge
İlk dört çekirdekli telefon haberi HTC'den geldi.

İlk 4 çekirdekli akıllı telefon haberi HTC'den geldi. Nvidia Tegra 3 işlemciyle üretileceği söylentiler arasında.

Sızan haberlerde belirtilen özellikler gerçekten çok iyi; 4 çekirdek 1.5 Ghz işlemci, 32 Gb hafıza, HD çözünürlükte 4,7 inç ekran. Ekran tipi henüz belirtilmemiş.

Kamera özellikleri; 8MP, F/2.2 lens ile HD video çekebilmektedir. Bluetooth 4.0, diğer bağlantı özellikleri ve tabi ki Android 4.0 Edge'in özellikleri arasında.

Edge'in çıkış tarihi 2012 birinci çeyreğin sonu ya da ikinci çeyreğin başları olarak duyruldu. Bu yıl sonuna kadar bakalım başka hangi üreticiler 4 çekirdekli cihazları duyuracak. Hele pazara AMD ve İntel'de girerse mobil olayı pek kızışacağa benzer...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi