360 derece oyun

360 derece oyun
Dijital eğlenceye yeni bir boyut

Microsoft Kinect teknolojisini ilk olarak duyurduğunda oldukça büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı. Bir çok oyun severin hayali elde bir araç olmadan oyun oynayabilmek harika bir duyguydu. Kinect sadece oyun oynamaktan öte dijital eğlence hayatımıza bakış açımızı kökten değiştirmişti.

Microsoft aldığı yeni bir patent ile artık bunu bir adım daha öteye görürecek. Odamızın içinde duvarlara yansıtılan görüntü sayesinde artık kendimizi tam anlamıyla oyunun, eğlencenin orta noktasında bulacağız.

Patentle ilgili aşağıdaki resimlere dikkat edecek olursak Microsoft'un bize neler vaad ettiğini hayal edebiliriz.

techcekirdek.com

 

techcekirdek.com

 

 

Birde bunu kinect ile birleştirdiğimizde ortaya nasıl bir oyun platformu çıkar, hayal etmesi bile heyecan verici. Gelecekte bu ve buna benzer teknolojiler eğlence anlaşımızı kökten değiştireceği aşikar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi