2011'de Samsung 300 milyondan fazla telefon sattı

2011'de Samsung 300 milyondan fazla telefon sattı
Samsung Mobile 2011'de en çok telefon satan marka oldu.

Pazar günü yapılan açıklamaya göre Samsung bu yıl 300 milyondan fazla cep telefonu sattıç Bu satış ile yılın en çok telefon satan markası oldu. Geçen yıl 280 milyon telefon satan Samsung bu yıl kendini geliştirmiş görünüyor.

Bu yıl Samsung için şanslı bir yıl oldu, en büyük rakiplerinden biri Nokia kötü bir yıl geçirdi ve özellikle Android alanında en büyük satışları Samsun gerçekleştirdi. 3. çeyrekte 27.8 milyon akıllı telefon satan Samsung bu satışla akıllı telefon pazarını %23.8'lik kısmına sahip oldu. Hatırlarsanız daha önce Apple'ın Iphone satış rakamlarını duyurmuştuk. Apple'ı karlı kılan ürünlerindeki kar marjıydı ancak adet bazlı satışta Samsung 2011'in lideri olarak kapattı.

Bunun pek çok nedeni olabilir, öncelikle Samsung her kesim için telefon üretmekte, iyi donanım sunmakta, Android'in en büyük temsilcilerinden (Nexus S ve Galaxy Nexus örnekleri) bunlar genel sebepler. Bu yıl bir kaç model Samsungun amiral gemiliğini yaptı. Galaxy S II, Galaxy Nexus, Galaxy Tab bu modeller arasında. Galaxy S II çıktıktan sonra iki ay içerisinde 10 milyondan fazla sattı.

Galaxy Nexus henüz Amerika'da bile satışa sunulmamışken büyük ilgiler uyandırdı. Şimdilik Avrupa ve Canada'da satışı gerçekleştirilen Galaxy Nexus'un Amerika'da satış tarihi henüz belli değil. Türkiye'ye gelişi ise şüpheli. bunu doğrulayacak bir bilgi henüz yok.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi