200 Milyonluk Android ordusu

200 Milyonluk Android ordusu
Hergün 550.000 android in katıldığı Google Android ordusu :)

Google, Aralık 2008 de ilk Android telefonunu duyruduktan 3 yıl sonra, 200 milyon android tabanlı cihaz satıldığını ve aktif olarak kullanıldığını açıkladı. Bir diğer inanılması güç rakam ise günlük 550.000 cihaz aktif hale getiriliyormuş.

Rakamlar inanılması güç rakamlar fakat diğer yönden bakacak olursak, mobil cihazların artık hayatımızdaki değiştirilemez yerini görmek açısından çok önemli bu rakamlar.

iOS şu ana kadar 250 milyon cihaz aktive etmiş, bu durumda Android halen iOS un gerisinde görünüyor. Unutulmaması gereken bir şey ise iOS tek bir cihaz ile bu rakamlara ulaşması fakat Android in şu anda yüzlerce cihazı farklı markalarla satışı yapılıyor. Bu Apple ın göz ardı edilemeyecek büyük bir başarısıdır. 

Android in de çok yakın bir zamanda iOS u geride bırakacağını ön görmek şu durumda çok da zor olmasa gerek :)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi