100.000 dolar ödül kazanmak ister misiniz?

100.000 dolar ödül kazanmak ister misiniz?

Son zamanlarda Quantum kelimesini oldukça duyar olduk. Her yeni çıkan teknolojiye Quantum sıfatı bir şekilde yapıştırılma çabası içerisinde insanlar. 

Quantum kelimesi bilgisayar teknolojisinde de kendine yer edinmiş durumda. Fakat halen quantum teknolojisi ile çalışan bir prototip dahi üretilememiştir. Ümit verici gelişmeler olmakta fakat halen teknoloji daha çok yeni ve kısa zaman içerisinde hayatımıza girebilmesi pek mümkün görünmüyor.

MIT araştırmacılarından biri, kişisel olarak ya da grup olarak Quantum teknolojisinin bilişim teknolojilerinde işe yaramayacağını ispat edebileceklere 100.000 dolar ödül verileceğini açıkladı. İşe biraz tersden bakış bu yaklaşım. Sonuçta imkansızlığı ispat etmek için önce yapılabilirliğini tam olarak test etmekten geçiyor. Bu ödül quantum teknolojisinin gelişmesinde önemli bir rol oynayabilir.

Umarım kimse bu ödülü kazanamaz :) 

Quantum'un bilişim teknolojilerine uyarlanması tam anlamıyla bir devrim olacaktır. Tüm mikro işlemci mimarileri baştan sonra kadar değişecek ve günümüzde ulaştığımız işlem gücünün kat ve kat fazlasına ulaşabileceğiz. Hatta elimizde kullandığımız akıllı telefonlar birer süper bilgisayara bile dönüşebileceklerdir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi